Valtra, geniş bir uygulama yelpazesi için kullanımı kolay traktör çözümleri geliştirmede ve uyarlamada öncüdür. Valtra olarak misyonumuz, yatırım getirilerini en üst düzeye çıkararak müşterilerimizin işletmelerinin büyümesine yardımcı olmaktır. Traktörümüz, müşterilerimizin ihtiyaçları için sınırsız özellikler sunan, pek çok iş kolu için en çok yönlü makinedir.

Valtra traktörleri ve hizmetleri, güvenilirlikleri, çok yönlülükleri, dayanıklılıkları ve İskandinav kökleri ile tanınmaktadır. Her traktör, bireysel müşteri ihtiyaçlarına göre özel olarak tasarlanır, en sert iklimlere dayanacak ve en zorlu çalışma koşullarında en yüksek düzeyde performans sağlayacak şekilde üretilir.

Günümüzün Valtra traktörleri, Finlandiya'nın Valmet ve İsveç'in Volvo BM'sinin mirasını birleştiriyor. Tüm Valtra traktörlerinin atası, yüz yılı aşkın bir süre önce 1913'te Munktell'in 30-40 modelini piyasaya sürmesiyle tanıtıldı. Şirketin kökleri İsveç'te 1832'ye ve Finlandiya'da 1951'e kadar uzanıyor.

Valtra, 1951'den beri traktör üretmektedir ancak şirketin kökleri 19. yüzyıla dayanmaktadır. Bugünün Valtra traktörleri iki geleneğin doruk noktasını temsil ediyor: Finlandiya'nın Valmet'i ve kendisi de 1832'de Theofron Munktell tarafından kurulan Eskilstuna Mekaniska Werkstad'ın bir kolu olan İsveç'in Volvo BM'si.

Valmet, ilk günlerinden bu yana büyük bir değişim ve gelişim geçirdi; Valmet ve Valtra'dan Valtra'ya sadece isminin değişmesiyle değil, aynı zamanda ürün ve hizmetlerin inovasyonunda da.

İskandinav geleneğine uygun olarak Valtra, çevrenin ve doğal yaşam alanlarımızın korunmasına büyük önem vermektedir. Üretim tesislerinden yeni ürün özelliklerinin geliştirilmesine kadar - proaktif bir şekilde çevre dostluğumuzu artırmanın yollarını arıyoruz. 2018 yılında tüm Valtra Suolahti fabrika forkliftlerinde Neste MY dizel kullanarak ve tüm yeni Valtra traktörlerini Neste MY Diesel ile depolayarak 563 binek aracı yollardan kaldırmayı başardık.

Valtra, İskandinav ülkelerinin lider üreticisi ve hizmet sağlayıcısı ve Latin Amerika'nın en popüler markalarından biridir. Finlandiya ve Brezilya'daki son teknoloji fabrikalarımızda traktör üretiyoruz.

Dünya çapında çok çeşitli üretim, mühendislik ve servis pozisyonlarında çalışan 1700'den fazla Valtra çalışanımız var. Valtra makineleri 75'ten fazla ülkede satılmaktadır.