1930 yılında 6 beygir gücündeki ilk traktörünü Dieselross adı altında üreten Fendt, yıllar geçtikçe daha teknolojik ve modern traktörleri müşterilerinin hizmetine sunmuştur. 1995 yılında tanıtmış olduğu VARIO şanzıman ise Fendt’i traktör pazarında farklı bir yere taşımıştır. İlk kademesiz şanzımana sahip traktör olan Fendt 926 Vario, Fendt’in zaten güçlü olan itibarını ve ismini daha da güçlendirmiştir. 1997 yılında dünya çapında faal olan AGCO International GmbH şirketi, Fendt’i bünyesine katmıştır. Ürettiği her yeni ürünle teknolojisini ve verimliliğini bir adım ileri taşımaya çalışan Fendt, 2011 yılında Katan kendi yürür silaj makinesini piyasaya sürmüş ve bu sektörde de iddialı olduğunu herkese göstermiştir.

2012 yılı itibariyle Fendt, yeni üretim bandının inşaatını tamamlamış ve üretim kapasitesini yüzde 30 artırmıştır. Bu yeni üretim bandı ile Fendt fabrikası, dünyanın en modern traktör üretim tesisi haline gelmiştir. Şu anda 70 beygirden 500 beygire kadar 7 farklı traktör serisinde üretim yapan Fendt, şüphesiz ki gelecek yıllarda daha da kaliteli ve modern traktörler üretecek ve siz çiftçilerimize en yüksek teknolojiyi sunacaktır.

Fendt, balya makineleri ve biçerdöverleriyle de hasat makineleri konusunda en yüksek teknolojiyi çiftçilere sunmaktadır.

Modern ve teknolojik tarım makineleri üretiminde dünya lideri olan Fendt, sahip olduğu yüksek kalite, sağlamlık ve kullanıcılarına sunduğu sayısız avantaj ile tarım sektöründe kendisine yakıştırılan imajını korumuştur ve korumaya da devam edecektir.