Firmamızın kurucusu Hacı N. Kutlucan, 1963 yılında Ankara’da tarım alet ve makineleri alım-satım işine başlamıştır. İşletmemiz, 1992 yılında şirketleşmiş ve Kutlucan Biçerdöver ve Traktör San. Tic. Ltd. Şti. adıyla ticari hayatına devam etmiştir. Genel müdürlük görevini Nevzat Kutlucan’ın üstlendiği şirketimiz, 1993 – 2005 yılları arasında Türkiye pazarında biçerdöver satış sayılarıyla en üst sıralarda yer almıştır. 2004 yılında Ankara’da İstanbul caddesinde bulunan yeni işyerine taşınan şirketimiz, 2005 yılında başta mısır tablaları olmak üzere biçerdöver tablası üretiminde dünya lideri olan Alman GERINGHOFF şirketi ile distribütörlük anlaşması yapmıştır. 2006 yılında ise şirketimiz, yüksek kaliteli ve teknolojik FENDT traktörlerinin Türkiye genel distribütörlüğünü almıştır. 2008 yılında ise toprak işleme, ilaçlama, gübreleme ve ekim makineleri üretiminde dünya lideri Alman AMAZONE ile distribütörlük anlaşması yapılmıştır.

2016 yılı itibariyle şirketimiz Fendt traktörlerinin yanı sıra Fendt hasat makinelerinin de satışını gerçekleştirmektedir. Fendt bünyesinde bulunan biçerdöverler, balya makineleri ve kendi yürür silaj biçerleri de şirketimiz tarafından Türk çiftçisinin hizmetine sunulmaktadır.

Şu anda şirketimiz kendi alanlarında lider üç farklı Alman markasının Türkiye genel distribütörlüğünü yürütmektedir. Türkiye genelinde altı adet şubesi bulunan şirketimizin misyonu; dünyanın en modern tarım teknolojilerini ve bunların Türk tarımına ve çiftçisine sağlayacağı avantajları tanıtmak ve bunları Türk çiftçisinin hizmetine sunmaktır.